• Novinky

            • Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

              Dňa 27. 3. nás víťazi školského kola HK reprezentovali v prednese poézie a prózy v okresnom kole v CVČ v Bytči. Konkurencia bola naozaj veľká, ale aj tak sa našim žiakom podarilo získať dve umiestnenia. Na 3. mieste v 2. kategórii sa umiestnila Zuzana Kameniarová z 5.D a 1. miesto v 3. kategórii obsadil Jakub Korec zo 7. A, ktorý našu školu bude ďalej reprezentovať v krajskom kole.

              Blahoželáme!

              Mgr. Mária Šudová

            • Zippyho kamaráti

              II. C a II. E sa zúčastnili celoročného preventívneho programu Zippyho kamaráti. Zippy nás naučil byť dobrý kamarát, vedieť požiadať o pomoc, identifikovať čo cítim a čo mám robiť keď cítim hnev, smútok, žiarlivosť, nervozitu alebo odmietnutie, ale tiež ako sa vyrovnať so zmenou, či ako vyriešiť problém, vypočuť si a pomôcť kamarátovi, keď to potrebuje.

              Deti dostali na konci programu diplom a knižku Zippyho kamaráta, do ktorej môžu kedykoľvek nahliadnuť a uistiť sa, že pomoc existuje.

              Verím, že nadobudnuté vedomosti deťom vydržia čo najdlhšie, veď dokázali zapísať celú tabuľu toho čo sa naučili.

              Ďakujem deťom za krásne kresby, ktoré mi budú pripomínať ich šikovnosť a kamarátstvo.

              Mgr. Lucia Synáková, školská psychologička

            • Kniha rozprávok

              Dňa 24. 3. 2025 sa žiaci 2. ročníka a III.A zúčastnili divadelného predstavenia Kniha rozprávok v mestskej knižnici, v ktorom účinkovali deti z literárno-dramatického odboru ZUŠ Bytča.

              Najskôr to mal byť obyčajný príbeh o Perníkovej chalúpke. Lenže v lese zablúdili nielen Janko a Marienka, ale aj Červená čiapočka, Snehulienka, Šípková Ruženka, rapujúci vlk a dokonca i svätý Mikuláš. Našťastie všetko dobre skončilo. Spoločnými silami vyrobili darčeky pre deti a každá rozprávková postavička sa vrátila do svojej rozprávky.

              Mgr. Renáta Ovčíková

            • 21. marec - Ponožková výzva

              Žiaci 1. stupňa našej školy sa s nadšením zapojili do Ponožkovej výzvy, ktorá sa každoročne koná 21. marca pri príležitosti Svetového dňa Downovho syndrómu. Táto výzva spočíva v tom, že si ľudia obujú dve rozdielne ponožky, čím vyjadrujú podporu a solidaritu s ľuďmi s Downovým syndrómom.Deti prišli do školy vo veselých, farebných ponožkách. Diskutovali o dôležitosti prijímania odlišností a vzájomnej pomoci.

              Ponožková výzva sa tak stala nielen zábavnou aktivitou, ale aj poučným zážitkom.

              Mgr. Gabriela Šaradínová

            • ŠKD - Kde sa múdrosť skrýva?

              Mesiac marec sa spája nielen s príchodom jari, ale aj s knihou. V knihe máme svojho priateľa, a môžeme povedať aj učiteľa. Kniha nám pomáha rozvíjať našu fantáziu, predstavivosť, núti nás premýšľať, rozširuje našu slovnú zásobu, vzdeláva nás a duševne obohacuje. 

              Mali sme možnosť navštíviť mestskú knižnicu, kde si pani knihovníčky pre deti pripravili čítanie rozprávky "Ako išlo vajce na vandrovku", krátke aktivíty spojené s knihou, prehliadku knižnice, listovali si v rozprávkových knihách a dozvedeli sa ako sa v knižnici a ku knihám správať. V ŠKD si kreslili obal na knihu, rozprávali o tom, čo radi čítajú, vyrábali si záložky, listovali v knihách, oboznámili sa s rôznymi žánrami a čítali sme si krátke príbehy.

              Mgr. Alena Sláviková

            • Návšteva dentálnej hygieničky v prvom ročníku

              Minulý týždeň mali naši prváci z 1. C a 1. A triedy jedinečnú príležitosť dozvedieť sa viac o správnej starostlivosti o svoje zúbky a o ich anatómii. Do našej školy zavítala dentálna hygienička, ktorá deťom priblížila dôležitosť ústnej hygieny hravou a interaktívnou formou. Počas stretnutia sa deti naučili správnu techniku čistenia zubov. Hygienička im tiež vysvetlila, prečo je dôležité pravidelne navštevovať zubného lekára. Okrem toho sa prváci dozvedeli aj o anatómii zuba – aké časti zub obsahuje, akú úlohu zohráva sklovina, a prečo je dôležité chrániť si zuby pred kazom. Pomocou veľkého modelu chrupu si deti mohli lepšie predstaviť, ako ich zúbky vyzerajú zvnútra a ako fungujú. Deti si s nadšením vyskúšali čistenie zubov na veľkom modeli chrupu a kládli množstvo zvedavých otázok.

              Táto návšteva bola pre deti nielen poučná, ale aj zábavná. Veríme, že si z nej odniesli užitočné návyky a nové vedomosti, ktoré im pomôžu udržať si zdravý úsmev na dlhé roky. Tešíme sa na ďalšie podobné aktivity, ktoré podporia zdravý životný štýl našich žiakov!

              Mgr. Ivana Mičuchová Petrusová

              Mgr. Alena Galovičová

              Bc. Mária Plačková

            • Hasičský deň ŠKD

              Deti z ŠKD navštívili hasičskú stanicu v Bytči, kde nás ochotne privítali profesionálni hasiči. Členovia HaZZ nám ochotne priblížili svoju náročnú a zodpovednú prácu pri záchrane ľudských životov. Spravili nám kompletnú prehliadku hasičskej stanice, kde si deti mohli vyskúšať hasičské štvorkolky, čln, masky a prilby. Deti mali možnosť prezrieť si hasičské uniformy a kompletnú výbavu hasičského auta.

              Na záver nám hasiči predviedli simulovaný výjazd. Deti boli nadšené, spokojné a plné zážitkov.

              Ďakujeme celému tímu na čele s veliteľom družstva nadporučíkom Michalom Čadom.

              Mgr. Katarína Struhalová, Mgr. Martina Bolčeková, Mgr. Beáta Smetanová

            • Prváci na besede s Petrom Gärtnerom

              Vo štvrtok 13. marca sa naši prváci👧👱‍♂️👩‍🦰 vybrali do Mestskej knižnice v Bytči, kde sa zúčastnili zaujímavej a zábavnej besedy so spisovateľom Petrom Gärtnerom. Autor deťom predstavil svoju obľúbenú knihu Krpci z tretieho vchodu prostredníctvom zábavných hier, pútavého rozprávania a veselých 🎭 divadelných scénok. Tieto aktivity priamo vtiahli prvákov do deja knihy a umožnili im prežiť príbehy spoločne s hrdinami.

              Krpci z tretieho vchodu je vtipný príbeh o detstve šestice nerozlučných kamarátov – Olivera, Matúša, Karola, Majky, Moniky a Zuzky, ktorí prežívajú rôzne dobrodružstvá v paneláku.🏢

              Stretnutie sa nieslo v príjemnej a radostnej atmosfére, plnej smiechu🥳. Prváci si odniesli nielen krásne zážitky, ale aj novú motiváciu k čítaniu. 📖 Takéto podujatia sú skvelým spôsobom, ako deťom priblížiť svet kníh a podnietiť ich fantáziu. Veľká vďaka💓 patrí Peťovi Gärtnerovi za milý 🌟 zážitok!

              pani učiteľky prvého a úvodného ročníka

            • Okresné kolo geografickej olympiády

              Dňa 11.03.2025 sa naši žiaci   zúčastnili okresného kola Geografickej olympiády, ktoré sa konalo v CVČ Bytča. Našu školu reprezentovali najlepší riešitelia školského kola – Tobiáš Šamaj (6.C), Peter Chudej (7.C), Martin Gärtner (7.A), Oliver Bučo (8.B), Šimon Meššo (9.A) a Daniel Palko (9.A).

              V prvej časti úloh si žiaci otestovali vedomosti z monotematického celku a poznatkov o miestnej krajine, v druhej časti boli úlohy zamerané na preverenie zručnosti v práci s atlasom a mapou a na orientáciu v teréne.

              Skvelý úspech dosiahol Daniel Palko, ktorý získal 2. miesto a vďaka výbornému výkonu si vybojoval postup do ďalšieho kola, kde bude mať možnosť preukázať svoje vedomosti na ešte vyššej úrovni.

              Ďakujeme chlapcom za reprezentáciu školy  a Danielovi držíme palce v krajskom kole!

              Ing. Katarína Plačková

            • Víťazstvo v basketbale - okresné kolo

              Dňa 13. marca 2025 sa v telocvični Gymnázia v Bytči konalo okresné kolo v basketbale chlapcov. Súťaže sa zúčastnilo päť škôl z okresu Bytča. Hralo sa systémom každý s každým. Žiaci našej školy dosiahli najväčší počet bodov, obsadili 1. miesto🥇a súťaž vyhrali. Srdečne im gratulujeme, prajeme chlapcom ďalšie úspechy a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

              Basketbalový tím IX.B, IX.C: Beňo Adam, Ciesarík Matej, Fuka Matias, Hôrecký Michal, Kadaši Adam, Kurej Denis, Mičienka Leo, Mičienka Teo, Petrus Matúš.

              Mgr. Ján Rábara

            • Deň otvorených dverí

              V pondelok 3. marca sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Pani učiteľky 1. stupňa, pani asistentky a pani vychovávateľky zo školského klubu sa celý deň venovali predškolákom. Rodičia s deťmi mali možnosť spoznať priestory našej školy, triedy a odborné učebne. Zároveň im boli poskytnuté informácie o zápise do 1. ročníka a o tom, čo ich čaká v nasledujúcom školskom roku.

              Ďakujeme💓všetkým za milú návštevu a prejavený záujem o našu školu. Tešíme sa 💓 na ďalšie stretnutie s vami 7. a 8. apríla 2025 na zápise do 1. ročníka, 💓kolektív 1. stupňa.

              Viac informácii nájdete na našej webovej stránke: https://zsmieru.edupage.org/.

              Mgr. Danka Ciesaríková

            • Prváci - 100 dní v škole

              Prváci majú úspešne za sebou 100 dní v základnej škole. Prišli do nového prostredia, zvykali si na školský režim, striedanie aktivít a činností s časom prestávok. Zo šlabikára vylúskali takmer všetky písmená a v matematike tiež čo-to vypočítali. V škole sa im páči a tešia sa z nej. Všetkým prvákom želáme veľa úspešných dní v našej škole!

              „Dieťa je kvetinou, nádejou radosti, nech je škola hrou a dielňou ľudskosti."  (J.A. Komenský)

              Učiteľky 1. ročníka

            • Karneval ŠKD

              Posledný piatok pred jarnými prázdninami vôbec nebol tradičný. Hoci už deti boli mysľou v nadchádzajúcom týždni oddychu a zážitkov, nemenej očakávaný bol aj „Karneval ŠKD“, ktorý sa uskutočnil práve v tento deň popoludní. Už dopoludnia sa po chodbách našej školy preháňali víly, princezné, bojovníci. V triedach mali zrazu pani učiteľky v laviciach čarodejníkov, či rôzne tajomné bytosti. Do jedálne prišli ochutnať sladký obed ďalšie rozprávkové postavy.

              Popoludní to všetko vypuklo. Po roku sa v priestoroch telocvične opäť streli deti navštevujúce Školský klub detí. Pred prázdninami si spoločne užili popoludnie plné zábavy, tanca a hier. Po úvodnom privítaní nasledovala spoločná promenáda, keď sa všetky masky predstavili vo veselom farebnom sprievode.

              Tanečné kolá sa striedali so súťaživými zábavnými hrami, počas ktorých si deti vyskúšali svoju obratnosť, pozornosť. Ako húsenice mali zase možnosť predviesť svoju kreativitu a tanečné schopnosti. Okrem tanca a zábavy pozornosť detí pritiahla aj tombola, počas ktorej si jednotlivé oddelenia losovali balíčky pomôcok. Po veselom popoludní, ktoré ubehlo až nečakane rýchlo, čakalo na deti sladké prekvapenie.

              Ako každý rok, opäť nám náš karneval priniesol veľa zábavy, radosti a neopakovateľných zážitkov. Hoci je za nami, už teraz sa tešíme na budúci rok.

              V mene všetkých detí sa chceme poďakovať vedeniu školy za finančný príspevok.

              Ďakujeme pánovi zástupcovi Mgr. Jankovi Ciesaríkovi, za hudobný sprievod a perfektnú zábavu.

              Ďakujeme pani zástupkyni Mgr. Janke Praženicovej za sprievodné slovo a šťastnú ruku pri losovaní tomboly.

              Ďakujeme spoločnosti LIDL za finančný príspevok.

               

              Na záver vyjadrujeme veľkú vďaku všetkým rodičom, ktorí prispeli do našej tomboly. Vďaka Vám sa deti vo všetkých oddeleniach môžu tešiť z množstva pomôcok a rôzneho kreatívneho materiálu, ktorý nám pomôže spestriť každodenné aktivity v ŠKD.

              ĎAKUJEME

               

              Vychovávateľky: Alenka, Beátka, Danka, Ela, Martuška, Majka, Katka, Katka, Ľudka, Martinka, Martinka, Miladka.

            • Dentálna hygiena

              K naším žiakom z tried I. A a I. C prišla študentka dentálnej hygieny v Prešove Natália Kyčerková, ktorá vysvetlila deťom, čo je náplňou práce dentálnej hygieničky. Natálka porozprávala deťom príbeh o veselom Zúbkovi, vysvetlila nám, ako má vyzerať správna zubná kefka a ukázala, ako správne si zúbky umývať, následne si to deti aj vyskúšali, hodinu sme ukončili pracovným listom so včielkou Majou. Naši prváci sa už tešia na ďalšie stretnutie, kde nás Natálka naučí stavbu zuba a aká strava je pre náš chrup najlepšia.

              Mgr. Alena Galovičová

              Mgr. Ivana Mičuchová Petrusová

              Bc. Mária Plačková

            • Fašiangy - symbol veselosti, zábavy a hodovania

              Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy nazývame - ,,Fašiangy“.

              Fašiangy sú prechodom medzi zimným a jarným obdobím, sú časom pred pôstom, kedy sa ľudia radovali, zabávali, hodovali a pripravovali na prichádzajúce pôstne obdobie. Toto obdobie prechodu zo zimy na jar je spojené s rôznymi tradíciami, ako sú fašiangové masky, sprievody, tance  a rôzne iné aktivity.

              Aj na našej škole prebiehala príprava na toto obdobie. Deti si vytvárali vlastné fašiangové masky, oživovali tradície a spoločne si spríjemňovali chvíle spevom a tancom. Užívali si spoločne strávený čas, či už pri výrobe kostýmu a masky, alebo učení sa fašiangových piesní a básní. Vymysleli zaujímavé masky a pri ich vytváraní boli naozaj kreatívni.

              Posledný deň pred jarnými prázdninami si deti spríjemnili veselou zábavou a prežili skvelý fašiangový deň.

              Učiteľky 1.- 4.roč.

            • Farebný karneval

              Fašiangy 🎭🎈🎭 sú obdobím zábavy a radosti. Jednou z najznámejších tradícii fašiangov sú okrem iného aj karnevaly a masky. 🎭 Aj na našej škole mali žiaci druhého stupňa možnosť využiť svoju kreativitu a zúčastniť sa na karnevale. Okrem dobrej nálady 🎈 si odniesli aj nezabudnuteľné zážitky a už teraz sa tešia na ďalší ročník karnevalu.

              Ďakujeme pani učiteľkám Simonke, Miške, Janke, Saške, Miške za prípravu, zábavu, občerstvenie a diplomy.

              Mgr. Ján Ciesarík 

            • Pozvanie na Deň otvorených dverí

              Milí rodičia budúcich prváčikov,

              srdečne Vás pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v pondelok 3. marca 2025 od ⏰️10:00 do 16:00 v budove 1. stupňa našej školy.

              Počas dňa budete mať možnosť so svojím dieťaťom navštíviť triedy, stretnúť sa s pani učiteľkami, pani vychovávateľkami a zoznámiť sa s prostredím školy.

              👱‍♀️🧑👩‍🦰 ✍️🎶🎨🖍🎲✂️🧮✏️📚

              Tešíme sa na vašu návštevu a radi vám zodpovieme všetky otázky týkajúce sa nástupu do prvého ročníka.

            • Hviezdoslavov Kubín

              Tradične v každom školskom roku sa stretávajú najlepší recitátori z jednotlivých tried, aby si zmerali sily v školskom kole Hviezdoslavovho Kubína. Súťažiaci sa určite usilovne pripravovali, pretože vieme, aké je to náročné. Ukázali, že majú nadanie v oblasti umeleckého prednesu. Všetci sa však nemôžu stať víťazmi, no patrí im vďaka a obdiv za odvahu a reprezentáciu.

              Výsledky boli nasledovné:

              II. KATEGÓRIA

              Poézia:

              1. miesto - Zuzana Kameniarová 5. D

              2. miesto - Jasmína Lamperová 5  A 

              3. miesto - Martin Beňo 5. C

              Próza:

              1. miesto - Klára Fileková 6. D

              2. miesto - Amália Konečná 6. C

              3. miesto - Gabriela Bugová 6. D

              III. KATEGÓRIA

              Poézia:

              1. miesto - Jakub Korec 7. A

              2. miesto - Tereza Hrušková 7. C

              3. miesto - Dominika Čanigová 7. C

              Próza:

              1. miesto - Nella Kvašňovská 8. D

              2. miesto - Simona Salášková 7. B

              3. miesto - Nina Vozárová 7.A

              Víťazi postupujú do okresného kola.

              Všetkým blahoželáme!

              Mgr. Mária Šudová, Mgr. Katarína Potočná, Mgr. Marika Bučová

            • Prváci v školskej kuchynke

              Tento týždeň sa naši malí prváci s nadšením pustili do pečenia tradičných koláčikov. Pod vedením pani Hanuliakovej z pekárne Babičkine koláče 🥯🍪🥯 pripravovali deti rôzne druhy chutných koláčikov – tvarohové, lekvárové, makové aj zemiakové. Každý krok pri pečení si prváci užívali a s veľkou usilovnosťou vytvorili pochúťky, ktoré nielen krásne vyzerali, ale aj výborne chutili😋.

              Ďakujeme🥰, dievčatká a chlapci z 1.D triedy.

              Mgr. Danka Ciesaríková

      • Kontakt

        • Základná škola Bytča, Ulica mieru 1235, 014 01 Bytča
        • +421 907 803 874
        • Riaditeľka školy:
          - Mgr. Katarína Hromcová - +421 907 803 874

          Zástupcovia riaditeľky školy:
          - Mgr. Janka Praženicová - +421 915 867 468
          - PaedDr. Mária Konečná - +421 905 689 977
          - Mgr. Ján Ciesarík - +421 915 867 470

          Školský klub detí:
          - Mgr. Danka Homolíková - +421 915 989 447

          Zdravotníčka:
          - Mgr. Katarína Halasová - +421 905 412 092

          Výchovná poradkyňa:
          - Mgr. Renáta Minarčíková - +421 908 968 317

          Kariérna poradkyňa:
          - Mgr. Simona Koštialová - +421 948 106 627

          Účtovníčka:
          - Mária Bušovská - +421 915 867 471

          Školníčka: +421 915 989 448

          Správca areálu: +421 948 007 702

          Vedúca školskej jedálne:
          - Miriam Gašpieríková, 041 553 3855, 0944 330 855, sjmieru@bytca.sk
        • Ulica mieru 1235
          014 01 Bytča
          Slovakia
        • 37798383
        • 2021475390
      • Prihlásenie