Na speváckej súťaži Slávik Slovenska sa počas vystúpení zrodila myšlienka pripomenúť si krásne jarné zvyky. A tak sa aj stalo. V stredu 30. apríla sa v areáli našej školy konala milá akcia – stavanie mája, ktorá sa niesla v duchu ľudových tradícií. Dievčatá a chlapci, oblečení v krojoch, ozdobili máj farebnými stužkami, čím mu dodali krásny vzhľad. Celé podujatie bolo sprevádzané spevom ľudových piesní, ktorý znel v sprievode harmoniky a heligónky. Deti sa pri zdobení mája navzájom povzbudzovali, s chuťou hrali, spievali a spoločne si užívali túto jarnú tradíciu.
Ďakujeme Jankovi Ciesaríkovi a Ľubkovi Hvorečnému za ich pomoc pri príprave a postavení školského mája 🌳.
Ozdobením mája deti symbolicky privítali aj najkrajší mesiac máj, ktorý so sebou prináša veľa lásky ❤️, slnečných dní ☀️ a rozkvitnutých nádejí 🌼🍀🌺. Postavený máj bude počas celého mesiaca zdobiť areál našej školy, pripomínajúc nám bohatstvo tradícií a kúzlo jarných dní 🌷.
Fotky a video nám poskytol Janko Rábara, ktorému ďakujeme za zachytenie milých okamihov.
Mgr. Ivana Lukácsová, Mgr. Danka Ciesaríková