29. február je výnimočný tým, že je iba raz za štyri roky. Aj v našej triede - 1. D, bol tento deň výnimočný. Prišla do našej triedy hrnčiarka, pani Anička Čičková.
Hneď, ako vošla do našej triedy, bolo všetko zaujímavé. Keď rozkladala vedrá s vodou, špongie, keď priniesla hrnčiarsky kruh, stoličky..., vedeli sme, že to bude pre nás veľký zážitok.
Teta Anička nám najprv porozprávala, ako sa k tomuto remeslu dostala a aké boli jej začiatky. Hovorila aj o tom, ako hrnčiarsky výrobok vznikne od hliny, modelovania, sušenia, až k vypaľovaniu výrobkov a ich konečnej podobe. Toto rozprávanie nás veľmi zaujalo a tešili sme sa, ako nám ukáže prácu na hrnčiarskom kruhu. Vysvetlila nám a ukázala, ako misku zhotoviť. Vyrobila veľmi zručne a za krátky čas misku v podobe srdiečka. Potom sme si to všetci vyskúšali. Každý z nás si vyrobil svoju misku a už sa tešíme, ako ich po dosušení dotvoríme J.
Tete Aničke Čičkovej VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME.
PaedDr. Ivana Hromcová