V rámci aktivít na Deň Zeme bolo pre našich žiakov 5. a 6. ročníka pripravené pásmo plné environmentálnych aktivít, ktoré zabezpečili pre žiakov spoločne Slovenská agentúra Životného prostredia a Národné lesnícke centrum Zvolen. Aktivity zamerané na kolobeh vody v prírode, či aktivity zamerané na uvedomenie si významu drevín v našom meste Bytča dotvárali predstavu žiakov o potrebe aktívne vysádzať zeleň vo všetkých mestách Slovenska. Aktivita venovaná rozložiteľnosti rôznych komodít odpadu v prírode zase ovplyvnila žiakov natoľko, že spoločne s pani učiteľkami triednymi skúmali aj ďalšie zložky možného odpadu a jeho rozložiteľnosť v prírode vo svojich kmeňových triedach hneď po skončení tohoto wokshopu. V ďalšej časti sa žiaci virtuálne preniesli do lesa, na lúky, polia, či záhrady, aby netradičným spôsobom nahliadli do života vtákov Slovenska. Žiaci spoznávali operencov v prírode podľa ich sfarbenia peria, stavby a veľkosti tela, vajíčok, či prirodzeného správania vo svojom prostredí. Medzi najatraktívnejšie aktivity patrilo prírodné pexeso, hru na súdržnosť, kde si žiaci vyskúšali pomocou hmatu opísať pridelené prírodniny.
Deň Zeme plný zábavnej ekológie vyčaril na tvári žiakov radosť a smiech a my dúfame, že sa opäť o rok stretneme pri vnímaní prírody cez podobné kreatívne aktivity.
Naše obrovské ĎAKUJEM patrí: SAŽP Ing. Márii Garčárovej, Mgr. Eve Greguškovej Klemmovej, PhD.,
Bc. Tomášovi Mičíkovi, NLC Ing. Marekovi Garčárovi a Ing. Martinovi Bátorovi, PhD.
Ing. Martina Hrušíková