• Novinky

            • Keď starý papier dostáva nový príbeh – úspešný zber na našej škole

              Koncoročný zber papiera na našej škole sa tento rok niesol v znamení veľkého úspechu. Našim žiačkam a žiakom sa podarilo spoločne vyzbierať a odovzdať úctyhodných 11 133,4 kg papiera, čím opäť dokázali, že im záleží na životnom prostredí aj na budúcnosti našej planéty.

              Za ich aktívny prístup a zodpovednosť ich ocenila pani riaditeľka, ktorá žiakom osobne poďakovala za ich úsilie, ochotu pomôcť a zapojenie sa do tejto environmentálne dôležitej aktivity. Zároveň ocenila aj spoluprácu rodičov a pedagógov, ktorí žiakov v tejto iniciatíve podporili. Spoločne sme sa zhodli, že ochrana životného prostredia je mimoriadne dôležitá a že v podobných aktivitách budeme pokračovať aj naďalej.

              Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zberu zapojili! 🌱📦

              Školský parlament

            • 5. ročník Memoriálu Ivana Kostelného 🏆

              V stredu 24. júna 2026 sa na školskom ihrisku uskutočnil už 5. ročník Memoriálu Ivana Kostelného.

              Memoriálu sa zúčastnili družstvá zo škôl: ZŠ Ul. mieru Bytča, ZŠ s MŠ Štiavnik, ZŠ E. Lániho Bytča, ZŠ s MŠ KolároviceGymnázium Bytča.

              Súťažilo sa v dvoch vekových kategóriách – mladší žiaci (5. – 7. ročník) a starší žiaci (8. – 9. ročník).

              🏆 Putovný pohár si v kategórii starších žiakov vybojovali chlapci zo ZŠ s MŠ Štiavnik, v kategórii mladších žiakov zvíťazili reprezentanti ZŠ E. Lániho Bytča. Srdečne gratulujeme.

              Počas celého turnaja panovala výborná športová atmosféra, nechýbala férová hra, bojovnosť ani radosť zo športu.

              Ďakujeme všetkým družstvám za ich nasadenie, športového ducha a skvelé výkony. Tešíme sa na ďalší ročník.

              Memoriál je venovaný pamiatke nášho kolegu Ivana Kostelného – športovca srdcom, na ktorého s úctou spomíname.

              Mgr. Ján Ciesarík, Mgr. Ján Rábara, Mgr. Martin Petrus

            • Od nás pre vás 2026

              Naši talentovaní deviataci i tento školský rok pripravili rozlúčkový koncert pre mladších žiakov. Dievčatá a chlapci z 1. - 4. so svojimi pani učiteľkami mali možnosť počuť skladby interpretované na klavíri, husliach, elektrických gitarách, amatérskej fujare. Predstavili hudbu viacerých hudobných období, rôznych hudobných žánrov. Nechýbala ani ukážka slovenského folklóru. Program bol krásny, publikum úžasné.

              Za umelecký zážitok ďakujeme: Ivone Hančíkovej, René Rácovi z 9. A, Silvii Sulíkovej, Kláre Némethovej, Sophii Ann Chajdákovej z 9. B, Adriáne Pradeniakovej, Kataríne Rovniankovej, Kristíne Mičacíkovej z 9. D a Matúšovi Šarlinovi zo 6. D.

              Milí deviataci, želáme vám všetko dobré, nech sa vám vo vašich nových školách darí! A nech vás hudobné umenie a radosť z neho sprevádzajú i naďalej.

              Foto: Mgr. Danka Ciesaríková

              Mgr. Ivana Lukácsová

            • Športovo-zábavný deň

              Dnešný deň patril pohybu, zábave a dobrej nálade. Starší žiaci pripravili pre mladších spolužiakov množstvo zábavných a športových úloh, pri ktorých si každý mohol preveriť svoju šikovnosť, rýchlosť i vytrvalosť.

              Za splnenie jednotlivých disciplín získavali deti pečiatky na svoje kartičky, ktoré ich po absolvovaní všetkých stanovíšť priviedli až k sladkej odmene.

              Veríme, že si všetky deti dnešný Športovo-zábavný deň užili a odniesli si množstvo pekných zážitkov. 😊🏃‍♀️⚽🏅🍬

            • 👼 Stretnutie s „bielym anjelom“: Tretiaci sa učili zachraňovať životy

              Minulý týždeň zažili žiaci 3. A výnimočné a veľmi dôležité stretnutie. Navštívil ich skutočný „biely anjel“ – pani Evka Kubová, ktorá vo svojej každodennej práci v nemocnici bojuje o životy tých najzraniteľnejších pacientov.Našim tretiakom nesmierne zaujímavým spôsobom priblížila základy prvej pomoci a ukázala im, že aj malé deti dokážu pomôcť nielen sebe, ale aj niekomu inému v núdzi.

              Čo všetko sa žiaci naučili a prakticky si vyskúšali?

              • Správne zareagovať: Ako vyhodnotiť situáciu a privolať záchranné zložky.

              • Zistiť životné funkcie: Ako overiť, či človek dýcha a reaguje.

              • Záchrana života v praxi: Postup pri oživovaní (resuscitácii) a uloženie do stabilizovanej polohy.

              • Prvá pomoc pri úrazoch: Ako pomôcť dusiacemu sa človeku, či ako rýchlo zastaviť silné tepnové krvácanie.

              Pani zdravotníčka so sebou priniesla aj reálne zdravotnícke pomôcky, s ktorými sa deti naučili pracovať. Celé stretnutie bolo nielen fascinujúce, ale predovšetkým nesmierne užitočné a prospešné pre život. Srdečne ďakujeme pani Kubovej za jej čas, ochotu a energiu, ktorú našim žiakom venovala popri svojej nesmierne ťažkej, zodpovednej a záslužnej práci!

              Mgr. Jarmila Kasagrandová

            • 👔 Prajeme krásny 🚗 Deň otcov

              Milí oteckovia, ku Dňu otcov vám posielame poďakovanie za vašu lásku, podporu a starostlivosť.

              Nech je váš deň plný detského smiechu, krásnych chvíľ a radosti, ktorú každý deň prinášate svojim deťom a rodinám. 💙

            • 🥁 Hudba, ktorá spája malých i veľkých 🥁

              Dobrá nálada a spoločný rytmus sprevádzali našich žiakov počas veselého bubnovania. Druháci si bubnovačku užili v škole, zatiaľ čo ôsmaci si rovnaký zážitok vychutnali počas školského výletu. Nechýbali úsmevy, smiech ani nadšenie a deti si naplno užili chvíle plné zábavy. Spoločná radosť z hudby tak symbolicky spojila triedy 2. D a 8. A.

              Toto netradičné hudobné dopoludnie mohli deti zažiť aj vďaka podpore rodičov súrodencov Riška a Borisa.

              Teší nás, že takéto aktivity prinášajú našim žiakom radosť a robia školské dni ešte pestrejšími.

              Mgr. Danka Ciesaríková

              Mgr. Mária Šudová, Mgr. Katarína Potočná

            • Súťaž v poskytovaní prvej pomoci 2026

              Tento rok sa v termíne 17.6 a 18.6. uskutočnil 6. ročník súťaže v poskytovaní prvej pomoci pre žiakov základných škôl, kde našu školu reprezentovalo trojčlenné družstvo: Zuzana Matejovičová, Adela Várošová, Karin Michalková, ktorým sa podarilo v krajskom kole získať nádherné 5. miesto. Súťaž organizovala Stredná zdravotnícka škola Považská Bystrica. Naše mladé záchranárky si zmerali svoje sily v silnej konkurencií  14 základných škôl z celého regiónu.

              Súťaž bola aj tento rok  pre mladých záchranárov veľmi náročná. Hodnotilo sa správne posúdenie celej nehody, či simulovanej situácie a bezpečné zaistenie miesta zranenia. Komisia hodnotila aj celú organizáciu a postup práce pri poskytovaní PP. Kľúčovým kritériom posudzovania bolo správne poskytnutie prvotného a neskôr aj druhotného vyšetrenia pri simulovaných zraneniach, privolanie odbornej lekárskej pomoci a komplexné a neodkladné ošetrenie účastníkov inscenovanej udalosti súťažiacimi podľa závažností zranení.

              Žiačky sa excelentne popasovali s ošetrovaním viacerých zranených pri modelovej dopravnej nehode, kde vynikla ich vzájomná spolupráca v družstve. Za vzájomnú bezchybnú súhru si od komisie zaslúžili obrovskú pochvalu.

              Náročnosť zdolávania úloh, vypätie zo simulovaných stresových situácií,  rozhodnutia družstva v časovej tiesni, odborne a rýchlo sa rozhodovať a adekvátne pomôcť postihnutým, komunikácia v súťažnom tíme ale aj komunikácia tímu s postihnutými otestovali pripravenosť našich žiakov na súťaž. Naše mladé záchranárky odviedli skvelú prácu a ich výkon bol mimoriadný. 

              Ďakujeme našim šikovným dievčatám Zuzke, Adelke a Karinke za úžasnú reprezentáciu našej školy a už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže.

                 Ing. Martina Hrušíková

            • Primátor mesta ocenil úspešných žiakov

              V priestoroch Mestského úradu v Bytči sa uskutočnilo slávnostné oceňovanie žiakov, ktorí v školskom roku 2025/2026 dosiahli významné úspechy na krajskej a celoslovenskej úrovni. Svojimi výsledkami úspešne reprezentovali našu školu v oblasti vzdelávania, športu i umenia.

              Ocenenia z rúk primátora mesta Ing. Miroslava Minárčika si prevzalo dvanásť žiakov. Svojou usilovnosťou, vytrvalosťou a talentom dokazujú, že na našej škole vyrastajú nadaní a cieľavedomí mladí ľudia. Na slávnostnom podujatí ich sprevádzala riaditeľka školy Mgr. Katarína Hromcová.

              Poďakovanie patrí aj pedagógom a rodičom, ktorí svojou podporou a povzbudzovaním významne prispievajú k dosahovaniu týchto úspechov.

              Srdečne blahoželáme oceneným žiakom: Nella Kvašňovská, Ivona Hančíková, Michaela Čižmárová, Zuzana Slocíková, Vanesa Lee, Rebeka Zatloukalová, Lucia Gerová, Zuzana Matejovičová, Lenka Kazíková, Alex Kubala, Martina Helmešová,Timea Kupčuliaková.

              Všetkým oceneným prajeme veľa ďalších úspechov, radosti z dosiahnutých výsledkov a množstvo nových príležitostí na rozvoj ich talentu a schopností. Srdečne blahoželáme.

            • Návšteva záhradníctva ako zážitkové učenie

              V rámci vyučovania prvouky chlapci a dievčatá z 1. B ukončili tému o rastlinách zaujímavou exkurziou do záhradníctva Záhrada s. r. o.. Počas návštevy sa prvákom ochotne venoval pán Slocík, ktorý ich previedol areálom záhradníctva.

              Deti mali možnosť na vlastné oči vidieť množstvo druhov okrasných rastlín, kvetov, kríkov aj stromov, o ktorých sa učili na hodinách prvouky. Pútavým spôsobom im vysvetlil, ako rastliny rastú, čo potrebujú k životu a ako sa o ne treba správne starať.

              Žiaci si so záujmom prezreli jednotlivé rastliny a dozvedeli sa veľa nových informácií. Najväčšiu radosť im priniesla možnosť pozorovať rastliny zblízka,  a spoznať ich v prirodzenom prostred. Dokoncai sa zoznámili s mäsožravou rastlinou a s mimózou - rastlinka, ktorá pri dotyku sklopí listy.


              Táto exkurzia bola krásnym a poučným zavŕšením témy o rastlinách. Deti si upevnili získané vedomosti, rozšírili svoje poznatky a odniesli si množstvo pekných zážitkov. Ďakujeme pánovi Slocíkovi za jeho čas, ochotu a zaujímavé rozprávanie, vďaka ktorému sa učenie stalo skutočným zážitkom.

              Mgr. Zuzana Nemčeková

            • Predmet kritické myslenie sme ukončili diskusiami

              V každodennom živote trávime veľa času rozhovormi, debatami, diskusiami na rôzne témy. My sme sa s deviatakmi celý školský rok učili zásadám slušnej diskusie: vedieť počúvať i mať možnosť byť vypočutý, vyjadriť súhlas i nesúhlas slušným spôsobom, vnímať cudzie názory, a napriek nesúhlasu zachovať pokoj, uvedomiť si, že nemám patent na zaručenú pravdu a ak ju chcem mať – je nevyhnutné osvojiť si zručnosť vedieť hľadať dôkazy, zdokonaľovať schopnosť správne sformulovať myšlienky a argumentovať.

              Zásady slušnej diskusie sme uplatňovali nielen počas celého školského roka, ale aj v jeho závere organizovanými diskusiami. Deviataci si vybrali tézy, ktorým sa chceli venovať a rozobrať ich do hĺbky pomocou overených faktov, správnym argumentovaním. 

              Zaoberali sa tézami:

              9. A

              1. skupina - Na školských chodbách a v triedach by mali byť nainštalované kamery

              2. skupina – Telesná výchova by mala byť dobrovoľná

              9. B

              1. aj 2. skupina – Vstup do múzeí i galérií by mal byť zadarmo

              9. C 

              1. skupina – Používanie mobilu v škole by malo byť žiakom úplne zakázané 

              2. skupina – V školách by sa mali známky nahradiť slovnými hodnoteniami

              9. D

              1. skupina – Bojové a násilné športy by mali byť zakázané

              2. skupina - Vstup do múzeí i galérií by mal byť zadarmo

              Dievčatám i chlapcom sa podarilo zodpovedne pracovať s informáciami i zdrojmi, vhodne formulovať postoj k téze, dokazovať, argumentovať, nielen tvrdiť ale aj vysvetľovať. Niektorí z nich si vyskúšali i moderovanie diskusie. Na posledných hodinách sme tiež spoločne uvažovali o význame kritického myslenia v našich životoch. A či deviatakom pomohol i tento predmet zdokonaliť kritické myslenie? Ponúkame vyjadrenia niektorých z nich:

              „Vždy som sa snažila myslieť kriticky, ale naučila som sa viac vyhľadávať správne informácie predtým, než začnem niečo tvrdiť k téme.“ 

              „ Páčilo sa mi, že sme mohli vyjadrovať svoje názory bez odsudzovania.“

              „Najviac ma bavilo argumentovanie k témam.“

              „Páčilo sa mi, že sme sa počas hodín všetci vždy vzájomne počúvali a mohli sme sa spoločne rozprávať o témach, ktoré v bežnej komunikácii s kamarátmi neriešime. Naučili sme sa dokazovať fakty, argumentovať. Myslím si, že hodiny nám pomohli a naučili nás myslieť kriticky.“

              „Rozprávanie, uvažovanie o rôznych témach bolo pre nás veľmi potrebné.“

              „Dozvedela som sa veľa nových informácií a mohla počúvať svojich spolužiakov.“

              „Najviac sa mi páčilo, ako sme sa spolu o daných témach rozprávali, komunikovali, každý mohol povedať, aký je jeho názor, vyjadriť vlastné myšlienky. To ma naozaj bavilo.“

              „Páčilo sa mi diskutovanie spôsobom, ako sme ho mali, že to nebolo len o poučkách, ale vážne sme sa o témach rozprávali.“

              „Tieto hodiny sa mi páčili. Bola to príjemná zmena a nevadilo by mi, keby sme sa to začali učiť skôr, lebo by mi to pomohlo pri nejakých rozhodnutiach. Boli sme vypočutí a mali priestor na vyjadrenie vlastného názoru.“ 

              „Hodiny KMY boli pre mňa niečo nové, milo ma prekvapili. Som vďačná za všetko, čo som sa tu naučila.“

              „Hodiny KMY boli pre mňa niečím novým, iným, príjemným. Páčilo sa mi, ako sme sa mohli rozprávať, myslieť kriticky o svojich názoroch. Nebolo to iba o teórii a poznámkach. Myslím, že tento predmet je v dnešnej dobe pre mladého človeka veľmi potrebný.“ 

              „Z tohto predmetu som mala celkom veľký stres. Rozprávať pred väčšou skupinou ľudí nie je moja obľúbená situácia. Ale počas hodín KMY som sa toho veľa naučila i dozvedela. Keby sme ten predmet mali skôr, boli by sme vo vyjadrovaní myšlienok istejší a vedeli by sme sa vyjadrovať lepšie.“ 

              „Úprimne, ak by sme mali tento predmet i na SŠ, určite by som sa naň prihlásila. Tieto hodiny mi dali veľa.“

              „Som rada za hodiny KMY. Všimla som si, že sa dokážem v konfliktných situáciách slobodne vyjadrovať a argumentovať (protirečiť). Vždy som mala strach sa presadiť. Túžim byť právničkou a obhajovať ľudí. Počas týchto hodín som sa naučila čítať medzi riadkami a odhadnúť ľudí. Hodiny KMY mi naozaj pomohli posunúť sa dopredu. Ďakujem za ne.“

              Milí deviataci, budeme vám veľmi držať palce, aby ste mali svoje myšlienky i skutky pod kontrolou a sprevádzali vás správne rozhodnutia. Nech vás kritické myslenie neopúšťa :-)

              Mgr. Ivana Lukácsová

            • Matematický klokan 2026 - výsledky

              Logické myslenie, bystrý úsudok a radosť z hľadania správnych riešení. V tomto duchu sa niesol tohtoročný ročník medzinárodnej matematickej súťaže – Matematický klokan, ktorú na Slovensku zastrešuje nezisková organizácia Talentída, n. o.

              Aj žiaci našej školy sa opäť rozhodli preveriť svoje sily a zapojili sa do riešenia netradičných a zaujímavých úloh. Do jednotlivých súťažných kategórií sa celkovo zapojilo 112 žiakov z prvého stupňa.

              Obrovskú radosť nám urobili naši úspešní riešitelia, ktorí sa svojimi výsledkami zaradili medzi 20 % najúspešnejších súťažiacich v rámci celej Slovenskej republiky. Za svoj skvelý výkon získali diplom úspešného riešiteľa a pekné vecné ceny.

              1.A – Sofia Šúkalová, Diana Stiegelová, Matúš Kováč

              2.B – Adrián Červenec

              2.D – Matej Havajić, Nathan Soukup, Daniel Nergl

              2.E – Markéta Pláňavská, Sára Zadubanová

              3.B – Agáta Harciníková, Maxim Minárik

              3.D – Rastislav Palček

              3.E – Karolína Šagátová

              4.A – Alex Mikurda, Adam Záhon

              4.B – Anna Smatanová

              Mgr. Zuzana Hrušková

            • 🛠️ Exkurzia 3. A: Ako sa spája teória s praxou v ITW Bytča

              Nedávno žiaci 3.A zažili skvelé dopoludnie na exkurzii priamo v priestoroch firmy ITW Bytča. Na vlastné oči tak videli, ako funguje moderný priemyselný podnik.Čo všetko naši tretiaci zažili a dozvedeli sa?

              • Ako funguje firma: Zistili, čo presne sa v závode vyrába, aké technológie a materiály sa pri tom používajú a koľko ľudí tu nachádza prácu.
              • Bezpečnosť na prvom mieste: Spoznali dôležité pravidlá bezpečnosti pri práci.
              • Prehliadka areálu: Prešli si výrobnú halu s množstvom fascinujúcich robotov, navštívili náraďovňu, sklad aj administratívne kancelárie.

              Domov si deti neodniesli len kopec nových informácií a zážitkov, ale aj skutočné vzorky komponentov a materiálov, s ktorými zamestnanci denne pracujú. Veľké poďakovanie patrí celému tímu ITW Bytča za odborný výklad, skvelú hru a chutné občerstvenie, ktoré pre našich žiakov pripravili!

              Mgr. Jarmila Kasagrandová, Bc. Katarína Palková

            • 🐜 Mravce - malí pracanti v prirode 🐜

              V 12. oddelení ŠKD sme sa venovali zaujímavej téme "Mravce". Spoznávali sme život týchto drobných, ale veľmi šikovných tvorov, ktoré môžeme často pozorovať v prírode.

              Deti sa dozvedeli, že mravce žijú v spoločnývh obydliach - mraveniskách, kde má každý svoju úlohu. Niektoré mravce hľadajú potravu, iné sa starajú o mladé a ďalšie chránia celé mravenisko. Aj keď sú malé, dokážu spolupracovať a zvládnuť veľké úlohy.

              Počas týždňa sme riešili zábavné úlohy, hľadali a pozorovali pomocou lupy mravcov, tvorili mravčekov z nepálenej hliny, štuplíkov, kameňov, spoločne sa podieľali na výrobe nadzemného a podzemného mraveniska, vyrobili si životný cyklus mravca, plnili úlohy počas mravčej olympiády, kreslili mravcov, rozprávali sme sa o tom, prečo je dôležité pomáhať si navzájom.Za svoje úsilie a spoluprácu dostali zdravú odmenu, ktorú mravce milujú🍉.....Téma Mravce nám pripomenula, že každý z nás je dôležitý a že spoločnou spoluprácou dokážeme oveľa viac. Deti mali možnosť si vyskúšať, aké náročné je pracovať ako jedná veľká rodina.

              Mgr. Alena Sláviková

            • 🎨 Výstava plná farieb a radosti 🌈✨

              Naši druháci navštívili výtvarný odbor Základnej umeleckej školy, kde si prezreli výstavu žiackych prác. Obdivovali množstvo krásnych obrázkov, ktoré vytvorili mladí výtvarníci.

              Najväčšiu radosť však mali, keď medzi vystavenými dielami našli aj tie svoje. S úsmevom nám ich ukazovali a s radosťou sa pochválili: „Pozrite, to je môj obrázok!“ 🎨✨ Bolo milé vidieť, ako sa tešili zo svojej tvorby.

              Ďakujeme Základnej umeleckej škole za príjemné prijatie. Poďakovanie patrí aj pani učiteľkám Vierke a Kristínke Pigovej, ktoré našich druhákov na záver potešili farebnými gumami a sladkou odmenou.

              Z výstavy sme odchádzali s úsmevom a peknými zážitkami. 

              Mgr. Danka Ciesaríková, Mgr. Daniela Šmidová

              Mgr. Ivana Mičúchová Petrusová

            • 🔬Bunky zblízka: tradične aj moderne

              V súčasnosti digitálne technológie výrazným spôsobom menia podobu spoločnosti aj samotného vzdelávania. 

              Na našej škole sa snažíme tieto možnosti aktívne využívať, aby učenie bolo pre žiakov zrozumiteľnejšie, pútavejšie a efektívnejšie.Témou vyučovania biológie boli tentokrát bunky, ktorých pochopenie patrí medzi náročnejšie a abstraktnejšie časti učiva. Aby sme žiakom tento obsah čo najviac priblížili, spojili sme tradičné metódy s modernými technológiami.

              Žiaci mali možnosť pozorovať bunky v klasickom školskom laboratóriu 🧪 pomocou mikroskopov, kde si vyskúšali reálnu prácu vedcov. Zároveň sme využili aj virtuálne laboratórium 🖥️, ktoré im umožnilo skúmať bunkové štruktúry interaktívnym a názorným spôsobom.

              Pozrite ako sa nám to podarilo 🎥.

              Ing. Janka Beňáková Tulisová, PhD.

            • Historické a prírodné krásy Malých Karpát

              Dňa 3. júna 2026 sa žiaci tried V. D a VII. D zúčastnili  koncoročného výletu v Malých Karpatoch, počas ktorého navštívili hrad Červený Kameň a jaskyňu Driny.

              Prvou zastávkou bol hrad Červený Kameň. Počas prehliadky sa žiaci dozvedeli množstvo zaujímavostí o jeho bohatej histórii.  Mali možnosť obdivovať zachované interiéry hradu, cenný nábytok a expozíciu zbraní.

              Po návšteve hradu nasledoval presun k jaskyni Driny, jedinej sprístupnenej jaskyni na západnom Slovensku. Počas prehliadky obdivovali bohatú kvapľovú výzdobu, úzke chodby a zaujímavé prírodné útvary, ktoré vznikali počas tisícok rokov.

              Výlet bol pre všetkých účastníkov veľkým prínosom. Spojil poznávanie histórie, prírodných vied a krás slovenskej krajiny. Domov sa žiaci vrátili s množstvom nových vedomostí, pekných zážitkov a nezabudnuteľných spomienok.

                  Ing. Jana Pavlíková, Ing. Katarína Plačková

            • Príbeh merania času ⏳🕰️

              Do našej školy opäť zavítala Mary Kytasová, ktorá si pre žiakov 3.B a 3.E pripravila zaujímavý workshop s názvom Príbeh merania času.Počas stretnutia sa žiaci vydali na fascinujúcu cestu do minulosti a spoznávali, ako ľudia merali čas v rôznych obdobiach dejín. Dozvedeli sa, ako fungovali slnečné hodiny ☀️, vodné hodiny 💧 či presýpacie hodiny ⏳ a sledovali, ako sa tieto meracie pomôcky postupne vyvíjali až do podoby moderných hodiniek a hodín, ktoré používame dnes. Žiaci sa aktívne zapájali do rôznych aktivít a diskusií, počas ktorých objavili množstvo zaujímavostí zo sveta merania času.

              Ďakujeme pani lektorke za pútavé a poučné stretnutie. Tešíme sa na ďalšie zaujímavé workshopy a nové poznatky! 🌟

              Mgr. Gabriela Šaradínová, PaedDr. Veronika Blašková

            • Z finalistky víťazkou! Ivonka triumfovala v celoslovenskej výtvarnej súťaži

              Pred pár dňami sme vás prosili o podporu v internetovom hlasovaní. Ivonke sa vďaka Vám podarilo získať Cenu verejnosti a prvenstvo dosiahla aj v hlavnej súťaži - Ivonka Hančíková z IX. A zvíťazila vo svojej kategórii v celoslovenskej výtvarnej súťaži „Môj šachový svet“!

              Súčasťou jej úspechu bola aj účasť na slávnostnej vernisáži v Humennom, ktorá bola spojená s odovzdávaním cien. Jej úspech zaujal natoľko, že poskytovala rozhovor aj pre miestnu televíziu. Ivonke srdečne blahoželáme!

              🎉♟️🎨

              A máme veľkú radosť aj z toho, že spojením síl vznikol úspech, ktorý by sama nedosiahla.

              ĎAKUJEME VÁM! 💓💓💓

              Mgr. Dana Tisová

            • 🏰☀️🌿 Druháci objavovali tajomstvá Budatínskeho hradu 🏰🗝️🌳

              Slnečný deň plný objavov a dobrodružstva zaviedol žiakov 2.C, 2.D a 2.E na Budatínsky hrad, kde ich čakala zaujímavá Hradná výprava. Druháci sa premenili na malých bádateľov a pomocou obrázkov a jednoduchých úloh objavovali, ako sa kedysi na hrade žilo a aké predmety ľudia v minulosti používali.

              Počas prehliadky si deti vypočuli povesť o krásnej Kataríne, obdivovali sútok riek Váh a Kysuca a s nadšením vystúpili po 126 schodoch na hradnú vežu. Ich pozornosť upútali aj tajomné dvere a hradný zvon, ktorý sa ozýva každú hodinu.

              Po návšteve hradu sme zavítali aj do Drotárskeho pavilónu, kde sa žiaci zoznámili s tradičným drotárskym remeslom. Nevynechali sme ani hradnú kaplnku a chvíle oddychu sme si užili v krásnom Budatínskom parku 🌳🌿.

              Krásne slnečné počasie, dobrá nálada a veľa nových zážitkov urobili z nášho spoločného dňa nezabudnuteľný školský výlet. Domov sme sa vracali s úsmevom na tvári a s krásnymi spomienkami. 💚✨️🎒☀️🏰🗝🌿

              Mgr. Ivana Mičúchová Petrusová

              Mgr. Danka Ciesaríková, Mgr. Daniela Šmidová

      • Kontakt

        • Základná škola Bytča, Ulica mieru 1235, 014 01 Bytča
        • +421 907 803 874
        • Riaditeľka školy:
          - Mgr. Katarína Hromcová - +421 907 803 874

          Zástupcovia riaditeľky školy:
          - Mgr. Janka Praženicová - +421 915 867 468
          - PaedDr. Mária Konečná - +421 905 689 977
          - Mgr. Ján Ciesarík - +421 915 867 470

          Školský klub detí:
          - Mgr. Danka Homolíková - +421 915 989 447

          Zdravotníčka:
          - Mgr. Katarína Halasová - +421 905 412 092

          Výchovná poradkyňa:
          - Mgr. Renáta Minarčíková - +421 908 968 317

          Kariérna poradkyňa:
          - Mgr. Simona Koštialová - +421 948 106 627

          Účtovníčka:
          - Mária Bušovská - +421 915 867 471

          Školníčka: +421 915 989 448

          Správca areálu: +421 948 007 702

          Vedúca školskej jedálne:
          - Miriam Gašpieríková, 041 553 3855, 0944 330 855, sjmieru@bytca.sk
        • Ulica mieru 1235
          014 01 Bytča
          Slovakia
        • 37798383
        • 2021475390
      • Prihlásenie